Wasylewski Stanisław. Klasztor i kobieta. Studium z dziejów kultury polskiej w średniowieczu. 10 drzeworytów i 8 inicjałów Władysława Skoczylasa. Lwów-Poznań 1923. Wydawnictwo Polskie R. Wegnera, s. [16], 138, [6], tabl. ryc. 8 (drzeworyty), inicjałów 10 (drzeworyty), drzeworyt na okł., 29,5 cm, opr. artystyczna z epoki, skóra z tłocz., oryg. okł. kartonowa zach. 1800,-
Wydanie 1. Fascynująca gawęda o życiu klasztorów, szczególnie polskich, w dawnych wiekach, ukazująca ciemne i jasne strony ich egzystencji. Wiele szczegółowych historii i mnóstwo materiału anegdotycznego. Dzieło ilustrowane całostronicowymi drzeworytami Władysława Skoczylasa (oraz jeden na licu oprawy broszurowej). Efektowna oprawa artystyczna z epoki (niesygnowana): skóra brązowa, na licu przedniej okładziny tłoczony półplastyczny wizerunek klasztornego wnętrza z modlącą się mniszką. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 426