227. Bernstein Ignacy. Katalog dzieł treści przysłowiowej składających bibliotekę Ignacego Bernsteina (tyt. także w języku francuskim). T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1900
Bernstein Ignacy. Katalog dzieł treści przysłowiowej składających bibliotekę Ignacego Bernsteina (tyt. także w języku francuskim). T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1900. Druk W. Druglina w Lipsku, s. XX, 560; [4], 650, tabl. ilustr. 13 (w tym 8 rozkł. i 1 kolor.), ilustr. w tekście (w tym dwubarwne), 28,5 cm, luksusowa opr. wyd. z epoki, skóra z tłocz. i złoc., górne obcięcie kart złoc. 3600,-
Odbito w nakładzie 350 egz. na pap. czerpanym. Wytwornie wydany, pięknie ilustrowany katalog księgozbioru paremiologicznego Ignacego Bernsteina (1836-1909), bankiera, bibliografa, zbieracza książek. Katalog opisuje 4761 pozycji (inkunabuły, starodruki, druki polskie i obce), dotyczących przysłów, zagadek ludowych, pieśni, bajek, anegdot i sentencji. W tekście liczne reprodukcje kart tytułowych, kolofonów i frontispisów rzadszych dzieł. Luksusowa oprawa wydawnicza dla czę?ci nak?adu: pe?na sk?ra zielona, grzbiet p?aski ze z?ocon? tytulatur?, numeracj? tomu ści nakładu: pełna skóra zielona, grzbiet płaski ze złoconą tytulaturą, numeracją tomu i ozdobnikami, na okładzinach odbita efektowna kompozycja wykonana z przeplatających się linii i elementów geometrycznych (na przedniej okładzinie tłoczona złotem, na tylnej tłoczona na ślepo), w zwierciadle przedniej okładziny złocona tytulatura i numeracja tomu, w zwierciadle tylnej okładziny wiązany monogram autora „IB”, górne obcięcie kart złocone. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 548