211. Corinth Lovis. Bei den Corinthern. 14 Radierungen von... Leipzig (Lipsk) 1920.
Corinth Lovis. Bei den Corinthern. 14 Radierungen von... Leipzig (Lipsk) 1920. Verlag von E. A. Seemann, k. 2 (k. tyt. i spis rycin), tabl. ryc. 14 (akwaforty), 52 cm, opr. teka płsk współcz. (zach. okł. wyd.). 8000,-
Odbito w nakładzie 100 egz., oferowany egz. nosi nr 29. Zawiera 14 akwafort, śr. o wym. 32 x 25 cm (pl. 45 x 36 cm), wszystkie sygnowane ołówkiem „Lovis Corinth” oraz na płycie, datowane (dokładne daty dzienne z 1919 r.) i opatrzone tytułem. Grafiki ujęte w oryginalne papierowe, numerowane passe-partout. Wstęp autora poświęcony genezie powstania dzieła. Teka stanowi kronikę życia artysty i jego rodziny w 1919 r. – przedstawia jego samego w pracowni, ukochany dom w Walchensee, żonę i osoby towarzyszące mu w codziennym życiu. Autorem pracy jest wybitny niemiecki malarz i grafik Lovis Corinth (1858-1925), który po studiach w Królewcu, Monachium i Paryżu, ostatecznie osiadł w Berlinie. Malował obrazy olejne, początkowo nawiązujące do impresjonizmu, następnie ewoluujące stylistycznie ku ekspresjonizmowi. Tworzył także ilustracje dzieł literackich oraz akwaforty i litografie. Jego twórczość odegrała ważną rolę w rozwoju niemieckiego ekspresjonizmu. Stan bardzo dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 480