[Ziemia Święta]. Guérin Victor. La Terre Sainte, son histoire, ses sovenirs, ses sites, ses monuments. T.1-2 (w 2 wol.). Paris (Paryż) 1882-1884. E. Plon, frontispis ryt. (staloryt), s. [6], 468, tabl. ryc. 22 (staloryty), plan Jerozolimy (staloryt rozkł.), 310 rycin w tekście (drzeworyty), winietka tyt. ryt. (drzeworyt); s. [4], 512, tabl. ryc. 19 (staloryty), mapy 3 (staloryty), w tekście ryc. 327 (drzeworyty), winietka tyt. ryt. (drzeworyt), 45 cm, opr. luksusowa marokin czerwony ze złoc. i tłocz. na grzbiecie i obu licach, brzegi kart złocone. 12 000,-
Egzemplarz nr 9. Jeden z kilkunastu egzemplarzy luksusowych, w znacznie większym formacie, odbitych na papierze japońskim. Szczegółowy opis geograficzno-historyczny Palestyny, Libanu, Fenicji, Syrii, Synaju i Egiptu, obejmujący zabytki, przyrodę i życie codzienne. 41 całostronicowych stalorytów i ponad 600 dużych drzeworytów ze scenami rodzajowymi i widokami. Oprawa luksusowa sygnowana na dublurze przedniej okładziny tomu II „Courmont” (H. Courmont, introligator działający w Paryżu w końcu XIX w.): czerwony marokin, grzbiet sześciopolowy z tłoczonym złotem tytułem w jednym z pól oraz bogatymi złoceniami w pozostałych polach, lustra okładzin w podwójnych złoconych ramkach, podkreślonych w narożnikach elementami florystycznymi, wewnętrzne brzegi okładzin podkreślone szeroką złoconą bordiurą, wyklejki marmoryzowane. Minimalne przetarcia opraw. Stan bardzo dobry. Dwa wyjątkowo piękne woluminy.
Ilośc odsłon: 319