176. [Bajki La Fontaine’a] – „Koń, który chciał pomścić jelenia” („Le cheval s’étant voulu venger du cerf. Fable LXXIII.”). Ryt. N. Le Mire.1755 r.
[Bajki La Fontaine’a] – „Koń, który chciał pomścić jelenia” („Le cheval s’étant voulu venger du cerf. Fable LXXIII.”). Ryt. N. Le Mire.1755 r. 600,-
Akwaforta, miedzioryt; 30 x 22,5 (w świetle oprawy)
Ilustracja do bajki Jeana de La Fontaine (1621-1695), wybitnego poety francuskiego XVII w. Przygotowana przez Jean-Baptiste Oudry (1686-1755), cenionego francuskiego malarza i rysownika, pracującego m.in. dla króla Ludwika XV, słynnego z przedstawień zwierząt i scen myśliwskich. Rytował Noël Le Mire (1724-1801), w Polsce znany jako autor „Alegorii rozbioru Polski”. Ilustracja pochodzi z monumentalnej edycji bajek La Fontaine’a, opublikowanej w Paryżu w 1755 r. Stan dobry. Rycina oprawiona w ramę. (Patrz poz. następna).
Ilośc odsłon: 517