170.
Pochwalski Józef Mikołaj (1888-1963) – Dwie ryciny. 1915 r.
- a•••••r
- 1 200,00 PLN
- K••••••k
- 1 100,00 PLN
- j•••••••i
- 1 000,00 PLN
- a•••••r
- 950,00 PLN
- K••••••k
- 900,00 PLN
- a•••••r
- 850,00 PLN
- j•••••••i
- 800,00 PLN
- a•••••r
- 750,00 PLN
- j•••••••i
- 700,00 PLN
Pochwalski Józef Mikołaj (1888-1963) – Dwie ryciny. 1915 r. 700,-
Praca dwustronna, odbita na jednej karcie: 1. Bez tytułu (Zuzanna i starcy?) – akwaforta; sucha igła; 15 x 20 (19 x 25 w świetle oprawy); sygnowana ołówkiem: „Pochwalski Kasper” – pseudonim artystyczny; 2. Bez tytułu (Geniusz), 1915 r. – miękki werniks, akwaforta; 14,5 x 17 (17,5 x 24,5 w świetle oprawy). Dwie prace graficzne Józefa Mikołaja Pochwalskiego, malarza i grafika krakowskiego, syna znanego portrecisty Kazimierza Pochwalskiego (ze sławnej rodziny malarzy). Wykształcony w Wiedniu, Monachium, Paryżu, po 1921 r. osiadły w Krakowie (uczeń Jana Wojnarskiego i Leona Wyczółkowskiego na tamtejszej Akademii). Zajmował się różnymi dziedzinami artystycznymi, był m.in. wszechstronnym grafikiem. Drobne zabrudzenia, poza tym stan dobry. Oprawiona w ramę 22,5 x 29 cm. Bardzo rzadkie – prace graficzne artysty nie pojawiają się na rynku antykwarycznym.
Ilośc odsłon: 430