Norblin Jan Piotr (1745-1830) – Zespół 14 grafik. 1777-1787 r. 1500,-
Akwaforty; różne wymiary (od 13 x 10 cm do 4 x 4 cm)
W skład zespołu wchodzą: 1. Pastuszek (1777, S. 10); 2. Głowa kobieca w zawoju (1778, S. 15); 3. Kobziarz mniejszy (1781, S.40); 4. Głowa starca piszącego (1781, S. 41); 5. Kobziarz większy (1784, S.44); 6. Popiersie mężczyzny (1784, S.46); 7. Popiersie dostojnika kościelnego (1784, S.47); 8. Głowa męska w zawoju z fontaziem (1784, S. 50); 9. Żebrak I (1787, S. 54); 10. Żebraczka (1787, S.56); 11. Popiersie starej kobiety w szerokim czepcu (1787, S. 58); 12. Święta Rodzina (odbitka na brunatnym pap., S.69); 13. Zamyślony (S. 78); 14. Popiersie starca (S. 85); pozycje 12-14 niedatowane. Ryciny częściowo sygnowane na płycie. Zamontowane na kartonach oprawy, zachowane 1-2 mm marginesy. Poz. 6, 10, 13 z drobnymi zabrudzeniami, poza tym stan dobry.
Lit.: P. Smolik, Jana Piotra Norblina prace rytownicze, Łódź 1934 (numeracja wg katalogu Smolika)
Ilośc odsłon: 404