165. Kulisiewicz Tadeusz (1899-1988) – Madonna z Dzieciątkiem i aniołami. 1924 r.
Kulisiewicz Tadeusz (1899-1988) – Madonna z Dzieciątkiem i aniołami. 1924 r. 3000,-
Litografia; 24,3 x 30 (pl. 35,5 x 45,5)
Sygnowana ołówkiem: „Kulisiewicz 24”. Wczesna praca artysty, z okresu studiów w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. Tadeusz Kulisiewicz uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich grafików okresu międzywojennego. Drzeworytnik, uczeń Skoczylasa, malarz, rysownik, profesor ASP w Warszawie. Należał do ZPAG oraz Rytu, wiele wystawiał, otrzymując liczne nagrody. Większość dorobku artysty spłonęła podczas Powstania Warszawskiego. Po 1945 r. Kulisiewicz poświęcił się prawie wyłącznie rysunkowi. Zabrudzenia, zagniecenia, drobne ubytki pap. (poza kompozycją). Bardzo rzadkie.
(Patrz tablica XVII)
Ilośc odsłon: 340