164. Kisling Mojżesz (1891-1953) – Pejzaż z Prowansji. 1918 r. (odbitka „Atelier Kisling”).
Kisling Mojżesz (1891-1953) – Pejzaż z Prowansji. 1918 r. (odbitka „Atelier Kisling”). 1600,-
Litografia barwna; 48,5 x 58,5 (pl. 54,5 x 76)
Sygnowana na kamieniu: „Kisling 1918”; poniżej kompozycji ołówkiem „Jean Kisling” (syn artysty) oraz suchy tłok: „Atelier Kisling”; „139/150”. Mojżesz Kisling, artysta pochodzenia żydowskiego, działający w Krakowie, Paryżu i Nowym Jorku, czołowy przedstawiciel École de Paris. Typowy dla artysty pejzaż z południa Francji, pełen mocnych, nasyconych barw. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 326