163. Grass Günter (1927-2015) –„My dwoje”. 1979 r.
Grass Günter (1927-2015) –„My dwoje”. 1979 r. 2000,-
Akwaforta; 49,5 x 40 (pl. 64,5 x 49)
Sygnowana ołówkiem: „Günter Grass 79” oraz nakład: „120/120”. Grafika autora „Blaszanego bębenka”, laureata literackiej Nagrody Nobla w 1999 r., Güntera Grassa (urodzonego i wychowanego w Gdańsku). Grass studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie, a następnie w latach 50. rzeźbę w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Berlinie Zachodnim. Jego twórczość jest bardzo bogata i różnorodna, tworzył m.in. grafiki w różnych technikach (metalowych, litografie). Stan bardzo dobry. Rycina oprawiona w ramę.
(Patrz tablica XVII)
Ilośc odsłon: 407