[Stroje kieleckie] – „Ziemia kielecka”. G. Pillati. Pocz. XX w. 400,-
Litografia barwna; 34 x 81 cm
Włościanie z Kielecczyzny, pracujący w pasiece, poniżej tytuł oraz sygnatury. Według pracy Gustawa Pillatiego (1874-1931) litografował Feliks Walkiewicz (1869-1926). Grafika sygnowana „G.P.” – autorem kompozycji jest Gustaw Pillati (1874-1931), malarz, rysownik, pochodzący ze znanej warszawskiej rodziny artystów. Uczył się w Warszawie (u W. Gersona), w Akademii w Krakowie, Paryżu i Monachium. Związany z Warszawą, malował głównie pejzaże oraz typy ludowe (przede wszystkim z Podhala, Huculszczyzny, Górnego Śląska i Łowicza). Wydano nakładem Domu Wydawniczego A. Chlebowskiego („Świt”) w Warszawie. Równomierne zażółcenie pap., uszkodzenia krawędzi podklejone, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 389