156.
[Ubiory polskie] – Stroje szlachty, mieszczan i ludowe (6 litografii). W. Eljasz-Radzikowski i inni. 1863 r.
[Ubiory polskie] – Stroje szlachty, mieszczan i ludowe (6 litografii). W. Eljasz-Radzikowski i inni. 1863 r. 460,-
Litografie kolorowane ręcznie; 6 sztuk o wym. ok. 15 x 13 (w świetle oprawy)
Sześć litografii kolorowanych ręcznie z grupami postaci w strojach z Wielkopolski, Mazowsza, okolic Krakowa oraz mieszczan i szlachty. Dwie prace sygnowane: „Rys. Walery Eliasz” – powstały według rysunków Walerego Eljasza-Radzikowskiego (1840-1905), malarza i grafika krakowskiego. Ryciny zdobiły pracę wydaną w 1863 r. w Krakowie p.t. Opowiadanie o ubiorach, zwyczajach i obyczajach ludu polskiego (Banach, poz. 637). Stan dobry, oprawione w passe-partout.
Ilośc odsłon: 320