154.
[Ubiory ludu polskiego] – „Mazury. Mazoviens”. Wg rys. W. Gersona. 1855 r.
- 1 000,00 PLN
- J••K
- 950,00 PLN
- 900,00 PLN
[Ubiory ludu polskiego] – „Mazury. Mazoviens”. Wg rys. W. Gersona. 1855 r. 900,-
Litografia ręcznie kolorowana w epoce; 21,5 x 17,3 (pl. 39 x 29,5)
Rycina z albumu „Ubiory ludu polskiego”, wydanego przez Franciszka Daziaro w 1855 r. Wg rysunku Wojciecha Gersona (1831-1901) odbił w litografii Emil Desmaisons (1812-1880) w zakładzie Lemerciera w Paryżu. Ślady zalania dolnego marginesu (bez szkody dla grafiki), drobne zabrudzenia szerokich marginesów, poza tym stan dobry. Bardzo mocny, dekoracyjny kolor (patrz poz. następna).
Ilośc odsłon: 298