[Somosierra] – „Somo-Sierra 30 Novembre 1808”. Wg H. Bellangé. Przed 1845 r. 2200,-
Akwaforta, akwatinta, mezzotinta; 55,5 x 72,5 (pl. 64,7 x 80)
Cesarz Francuzów Napoleon w wąwozie Somosierry, wokół jeńcy hiszpańscy, w oddali oddział polskich szwoleżerów. Grafika sygnowana pod kompozycją, powstała według obrazu Hipolita Bellangé (1800-1866), francuskiego malarza batalisty. Rytował Louis René Lucien Rollet (1809-1862). Po konserwacji (przedarcie zachodzące na kompozycję podklejone, górny margines dorobiony, zdublowana na kartonie).
Ilośc odsłon: 313