Mniszech Marianna z Ossolińskich (ok. 1731-1802), dziedziczka Leska. Ryt. Geyser. II poł. XVIII w. 400,-
Miedzioryt, akwaforta; 17 x 11,5 (pl. 20 x 15)
Pełen wdzięku i uroku portret damy w owalnej ramie, w otoku różanym, wspartej na cokole z kwiatowymi festonami. Popiersie Marianny z Ossolińskich Mniszech, córki Józefa Kalasantego Ossolińskiego, starosty sandomierskiego, posła, wojewody wołyńskiego i Teresy ze Stadnickich, żony Józefa Jana Wandalina Mniszcha, chorążego wielkiego koronnego, starosty sanockiego, matki Julii Teresy (żony Ksawerego Franciszka Krasickiego z Siecina). Rycina sygnowana na płycie „Geyser sc.” – zapewne J. C. Geyser, miedziorytnik francuski pracujący w II połowie XVIII w. w Paryżu (wg miniatury przypisanej Annie Rajeckiej). Drobne zabrudzenia, poza tym stan dobry. Rzadkie – dostępne katalogi nie notują.
Ilośc odsłon: 433