122.
[Rzym] – „Veduta Interna del Colosseo”. Fr. Piranesi. II połowa XVIII w.
- 4 800,00 PLN
- T••••t
- 4 600,00 PLN
- s•••••••••5
- 4 400,00 PLN
- 4 600,00 PLN
- T••••t
- 4 200,00 PLN
- 4 000,00 PLN
[Rzym] – „Veduta Interna del Colosseo”. Fr. Piranesi. II połowa XVIII w. 4000,-
Akwaforta; 49 x 72 (pl. 60 x 89,5)
Sygnowana na płycie: „Franc. Piranesi disegno e incise.” Widok ruin jednej z najsłynniejszych budowli starożytności – rzymskiego Koloseum, z krzyżem upamiętniającym męczeństwo pierwszych chrześcijan. Rycina dokumentująca stan zachowania budowli w połowie XVIII w., po wielowiekowych zniszczeniach, pochodzi z cyklu „Vedute di Roma”. Rysował i rytował Francesco Piranesi (1758-1810), grafik i wydawca rzymski, kontynuujący pracę swego słynnego ojca, Giovanni Battisty. Dobra, mocna odbitka, z szerokimi marginesami.
Ilośc odsłon: 474