118.
[Mrągowo] – „Sensburg Quartier Général le 13 Juin”. Lit. A. Adam. Ok. 1830 r.
[Mrągowo] – „Sensburg Quartier Général le 13 Juin”. Lit. A. Adam. Ok. 1830 r. 900,-
Litografia kolorowana w epoce; 21 x 30,4 (pl. 36,7 x 55,7)
Widok rynku w Mrągowie z czasów wyprawy Napoleona na Moskwę, w nieistniejącym już obecnie kształcie. Plac ukształtowany został w czasie lokacji w XV w., był centrum handlu, to tu także stacjonowały wojska pruskie, a potem napoleońskie. Zabudowa uległa niemal całkowitemu zniszczeniu w czasie II wojny światowej. Pięknie kolorowana litografia niemieckiego artysty Alberta Adama (1786-1862), który towarzyszył wojskom napoleońskim w czasie kampanii 1812 r. Na pierwszym planie liczne tabory wojsk włoskich pod dowództwem vice króla Włoch Eugeniusza Beauharnais. Grafika sygnowana na kamieniu, poniżej tytuł oraz adres wydawniczy w Monachium. Po konserwacji, stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 469