115. [Lublin] – „Lublin nad rzeką Bystrzycą”. Lit. wg rys. N. Ordy. 1882-1883 r.
[Lublin] – „Lublin nad rzeką Bystrzycą”. Lit. wg rys. N. Ordy. 1882-1883 r. 800,-
Litografia na tincie; 28,3 x 20,0 (35 x 22 w świetle oprawy)
Widok dziedzińca zamku lubelskiego. Na pierwszym planie jeden z najstarszych fragmentów zabytku – wieża z XIII/XIV w., w tle kaplica św. Trójcy, z ufundowaną przez Władysława Jagiełłę wspaniałą polichromią. Rysował z natury Napoleon Orda (1807-1883), który podczas wędrówki po kraju sporządził ponad 1000 rysunków z widokami polskich miast, miasteczek i dworów. Odbita w zakładzie Maksymiliana Fajansa w Warszawie, pochodzi z monumentalnego wydawnictwa „Album widoków historycznych Polski” (ostatniej, VIII serii). Stan dobry. Widok oprawiony w ramę.
Ilośc odsłon: 429