[Konstytucja 3 Maja]. Kalendarzyk Narodowy y Obcy na Rok Pański 1792. [Cz.1]. Warszawa [1791/1792]. W Drukarni Uprzywileyowaney Piotra Zawadzkiego, 12°, s. 356, k. [2], opr. brosz.; oraz:
Supplement Kalendarzyka Narodowego y Obcego, na Rok Panski 1792. Ze Zbiorem Konstytucyi do 3. dnia Maia Tegoż Roku Postanowionych. Warszawa [1792]. W Drukarni Uprzywileyowaney Piotra Zawadzkiego, 12°, s. [4], 25-212, opr. brosz. 1200,-
E. XIX, 44. W poz. 1 na s. 31-306 przedrukowany tekst Konstytucji 3 Maja, co przyczyniło się do jej rozpowszechnienia. Ponadto w kalendarzyku zamieszczono „Zbiór królów i książąt polskich, przed i po złączeniu Korony z W.X. Litewskim”, „Stany Skonfederowane”, „Rzut oka na teraźniejsze i przyszłe Rzepltey uszczęśliwienie”. Poz. 2. Suplement zawiera ustawy z pierwszych miesięcy 1792 r., jak również te uchwalone od września do grudnia 1791 r., które pominięto w cz. 2 Kalendarzyka. Oryginalna oprawa broszurowa naprawiana, wewnątrz niewielkie zabrudzenia, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 427