Żeromski Stefan (ps. Maurycy Zych). Echa leśne. Książkę zdobił Jan Bukowski. Kraków 1905. Druk W. L. Anczyca i Spółki, s. 39, [1], tabl. ilustr. 1 (chromotypia Jacka Malczewskiego), 20,5 cm, opr. ppł., zach. oryg. okł. wyd. 180,-
Wydanie 1. Opublikowana pod pseudonimem Maurycy Zych nowela Stefana Żeromskiego, której akcja rozgrywa się po powstaniu styczniowym. Oprawa graficzna Jana Bukowskiego (1873-1938), malarza, rysownika, któremu uznanie przyniosły przede wszystkim prace typograficzne i ilustracyjne. Tekst w ozdobnych ramkach linorytowych. Piękny przykład kunsztu wydawniczego okresu Młodej Polski. Niewielkie przetarcia oprawy, miejscami zażółcenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 445