Żeromski Stefan. Aryman mści się. Godzina. Warszawa-Kraków 1904. Nakład Gebethnera i Wolffa, s. [4], 84, [2], inicjały, finaliki, 23,5 cm, opr. płsk z tłocz. i złoc., zach. lico oryg. okł. brosz. 90,-
Dwa utwory epickie Stefana Żeromskiego (1864-1925). Książka starannie wydana, na grubym papierze, z szerokimi marginesami i efektownymi ozdobnikami w tekście. Tłoczony, złocony monogram M.H. na grzbiecie. Ekslibris Mieczysława Hofmana. Otarcia oprawy, niewielki ubytek dolnej części grzbietu, wewnątrz stan dobry.
Ilośc odsłon: 447