Wyspiański Stanisław. Dzieła. Pierwsze wydanie zbiorowe w opracowaniu Adama Chmiela, Tadeusza Sinki i Leona Płoszewskiego. T. I-VIII (8 wol.). 1924-1932. Warszawa Instytut Wydawniczy „Bibljoteka Polska”, s. LXXXIV, 367, portret 1 (kolor.); LX, 363; CLXXXIX, [1], 515; CLXIII, [1], 688; XC, 646; LXXIX, [1], 348; LXXX, 427; LXXX, 540, tabl. ilustr. 4 (w miejsce 5), 19 cm, opr. jednolita z epoki, płsk z tłocz. i złoc. 2800,-
Pierwsze zbiorowe wydanie dzieł Stanisława Wyspiańskiego. Egzemplarz z księgozbioru Marka i Charlotte Potockich (ślepe tłoki). Tomy zawierają: t. I – Dramaty (Batory pod Pskowem, Daniel, Królowa Polskiej Korony, Legenda I, Legenda II); t. II – Tragedie (Meleager, Protesilas i Laodamia, Klątwa, Sędziowie); t. III – Dramaty (Warszawianka, Lelewel, Legion, Bolesław Śmiały, Skałka); t. IV – Dramaty (Wesele, Wyzwolenie, Akropolis); t. V – Dramaty (Noc Listopadowa, Achilleis, Powrót Odysa); t. VI – Fragmenty dramatyczne; t. VII – Rapsody, parafrazy, wiersze; t. VIII – Pisma prozą. W każdym tomie znajduje się obszerny wstęp objaśniający oraz przypisy krytyczne. Oprawa jednolita z epoki wykonana w introligatorni Rolniczej Drukarni i Księgarni Nakładowej w Poznaniu (sygnowana nalepkami): półskórek brązowy ze złoconą tytulaturą na grzbiecie, papier okładek marmurkowany. Karty tyt. dwóch tomów zakurzone, w tomie VIII brak rozkładanej tablicy. Niewielkie przebarwienia oprawy, poza tym stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 406