Sienkiewicz Henryk. Pan Wołodyjowski. Powieść historyczna. Wydanie piąte. T. 1-3 (w 3 wol.). Warszawa 1891. Nakład Gebethnera i Wolffa, s. [2], 285; [4], 255; [4], 378, [1],18,5 cm, opr. wyd. ppł. z tłocz. i złoc., brzegi kart marm. 280,-
Ostatnia część trylogii Henryka Sienkiewicza (1846-1916), którą autor tak podsumował: „Na tem kończy się szereg książek, pisanych w ciągu kilku lat i w niemałym trudzie – ku pokrzepieniu serc” (ostania strona). H. Sienkiewicz, jako autor Trylogii właśnie, zdobył największą popularność wśród ówczesnych pisarzy... W świecie Trylogii reaktywował bowiem sugestywnie wzorzec osobowy Polaka, w którym jako cechy konstytutywne występowało patriotyczne poświęcenie, dzielność wojenna i rycerski honor (PSB). Nieaktualne wpisy własnościowe. Niewielkie przetarcia oprawy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 495