Kodeks dyplomatyczny Wielkopolski obejmujący dokumenta tak już drukowane, jak dotąd nie ogłoszone, sięgające do roku 1400. Wydany staraniem Towarzystwa Przyjaciół Nauk Poznańskiego. Tom IV. Zawiera: Suplement, indeks, tablice z pieczęciami, mapę Wielkopolski. Poznań 1881. Nakładem Biblioteki Kórnickiej, s. VIII, 389, tabl. ryc. 11 (litografie kolor.), mapa 1 (litografia rozkł. kolor.), 27,5 cm, opr. z epoki ppł. 200,-
Czwarty tom kodeksu dyplomatycznego Wielkopolski, opracowany i wydany przez Ignacego Zakrzewskiego, obejmujący sprostowania, uzupełnienia oraz szczegółowy indeks. Na stronach 337-349 „Uwagi do pieczęci oddanych w rysunku” zawierające opis 67 pieczęci wielkopolskich. Tekst ozdobiony 11 barwnymi, litografowanymi tablicami z wizerunkami wszystkich pieczęci. Na końcu rozkładana, litografowana mapa Wielkopolski. Niewielkie przetarcia kartonu oprawy, mapa z kilkoma naddarciami, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 706