Kukiel Marian. Dzieje oręża polskiego w epoce napoleońskiej. W setną rocznicę 1812-1912. Poznań 1912. Nakładem Zdzisława Rzepeckiego i Ski., s. [8], 399, IX, ilustr. barwnych 11, tabl. map 5, liczne ilustr. w tekście, 26 cm, opr. wyd. pł. 120.-
Wydanie 1. Monografia Mariana Kukiela (1885-1973), jednego z najwybitniejszych napoleonistów polskich, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, późniejszego generała i polityka emigracyjnego. Bogato ilustrowane dzieje oręża polskiego od czasu upadku państwowości, poprzez Legiony gen. Dąbrowskiego, Księstwo Warszawskie aż do klęski Napoleona pod Waterloo. Efektowna oprawa wydawnicza wykonana według projektu Antoniego Procajłowicza. Przetarcia i zaplamienia oprawy, naderwanie płótna na grzbiecie, charakterystyczne zaplamienia w tekście i na tablicach, strona 123 naderwana bez szkody dla tekstu, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 766