Kennan Jerzy. Syberya, przełożył autor „Wspomnień więźnia”. Serya I-III (1 wol). Wydanie trzecie i czwarte. Lwów 1895. Nakładem tłumacza, s. [2], 240, [1]; 245, [2]; 327, [3], 19,5 cm, opr. z epoki, pł. 80,-
Opis podróży przez Syberię J. Kennana, „który wykazaniem światu okrucieństw, gwałtów i całej ohydy systemu deportacyjnego w carstwie rossyjskiem, zapisał się głęboko w pamięci i sercu każdego, wolność, prawdę i dobro ludzkości miłującego człowieka” (tłumacz). Dzieło zawiera obszerne informacje o miejscach zesłania i zesłańcach syberyjskich, z którymi stykał się autor, w tym z wieloma Polakami. Opr. sygn. „M. Żenczykowski. Lwów”: szare pł., z tłocz., złoc., na przednim licu ilustr. Otarcia oprawy, miejscami drobne zaplamienia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 719