315. Brückner Aleksander. Dzieje kultury polskiej. T. 1-3 (w 3 wol.). Wydanie II. Kraków 1939.
Brückner Aleksander. Dzieje kultury polskiej. T. 1-3 (w 3 wol.). Wydanie II. Kraków 1939. Wydawnictwo J. Przeworskiego, Druk W. L. Anczyc i Spółki, s. IX, [3], 661, [3]; [2], 660; [6], 456; Brückner Aleksander. Dzieje kultury polskiej w dobie porozbiorowej 1795-1914. Kraków – Warszawa 1946. Wydawnictwo F. Pieczątkowski i Ska, Druk W. L. Anczyc i sp. w Krakowie, s. XVI, 639, 22,5 cm, opr. wyd. ppł. z tłocz. i złoc. 360,-
Wydanie 2 (tom czwarty – wydanie pierwsze). Monumentalne dzieło Aleksandra Brücknera (1856-1939), szczegółowo charakteryzujące dzieje kultury polskiej od czasów przedhistorycznych do 1795 r. Znalazły się w nim opisy wierzeń, praktyk religijnych, strojów, obyczajów, nazewnictwa, literatury i sztuki, wojska, kultury politycznej. W 1946 r. został wydany z wielkim trudem, pośmiertnie tom czwarty (cenzura szczególnie pilnowała sposobu przedstawiania stosunków polsko-rosyjskich), omawiający stan i rozwój kierunków w literaturze i sztuce, operze i teatrze, nauce, po utracie niepodległości. Przetarcia i zabrudzenia grzbietów. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 650