2. Wiedza o Polsce. Cz. 1-3 (w 5 wol.). Warszawa (ok. 1930).
Wiedza o Polsce. Cz. 1-3 (w 5 wol.). Warszawa (ok. 1930). Wydawnictwo „Wiedza o Polsce”, s. [4], 326, [2]; [6], 327-780, [2]; [2], 262, [2]; [2], 263-683, [3]; [4], 446, [2], w każdym z tomów liczne tabl. ilustr. i ilustr. w tekście, 31 cm, opr. wyd. pł. czerwone z tłocz. i złoc. 1200,-
Pomnikowe wydawnictwo, które współtworzyli wybitni naukowcy, m.in. profesorowie J. Bystroń, K. Górski, M. Gumowski, O. Halecki, L. Kolankowski, Komarnicki, J. Kostrzewski, S. Poniatowski, Rutkowski, S. Słoński, E. Stołyhwo, K. Tymieniecki. T. 1: Antropologia, prehistoria ziem polskich, pochodzenie ludów aryjskich, słowiańszczyzna pierwotna, historia polityczna polski piastowskiej i jagiellońskiej. T. 2: Historia polityczna Polski od 1572 r. do chwili obecnej, dzieje ustroju Polski; heraldyka, numizmatyka, sfragistyka oraz historia gospodarcza. T. 3: Dzieje i najstarsze zabytki języka polskiego, historia literatury polskiej (do r. 1863). T. 4: Historia literatury (od 1863 r. do chwili obecnej), historia teatru, budownictwa, rzeźby, malarstwa. T. 5: Geografia i etnografia Polski. Bogato zdobione lica oprawy wydawniczej ze złoconą tytulaturą i Orłem polskim, wizerunkami orderów, herbami miast i symboliką heraldyczną, grzbiety ze złoconymi ozdobnikami i tytulaturą. Przetarcia i spłowienia płótna oprawy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 550