2. [Sokolstwo]. Pamiętnik V. Zlotu Sokolstwa Polskiego w Krakowie w dniach 14-16 lipca 1910. Lwów 1911.
[Sokolstwo]. Pamiętnik V. Zlotu Sokolstwa Polskiego w Krakowie w dniach 14-16 lipca
1910. Lwów 1911. Nakładem Związku Polskich Gimnastycznych Towarzystw Sokolich, s. 139, mapy 4 (w tym 1 rozkł.), liczne ilustr. w tekście, 31 cm, opr. z epoki pł. ze złoc. napisem na licu. 250,-
Bogato ilustrowany album zjazdu polskich organizacji sokolich z całego świata w Krakowie, z okazji 500-lecia bitwy grunwaldzkiej, stanowiącego wielką uroczystość patriotyczną połączoną z imprezą o charakterze sportowym. Na końcu mapy Sokolstwa Polskiego w Rzeszy Niemieckiej i w Austrii, byłego Sokolstwa w Królestwie Polskim i Sokolstwa Polskiego w Europie. Oprawa po konserwacji, grzbiet uzupełniony, wyklejki nowe, na kartach liczne zabrudzenia, kilka kart z podklejeniami na dolnym marginesie.
Ilośc odsłon: 585