0. Kraushar Aleksander. Bourboni na wygnaniu w Mitawie i Warszawie. Szkic historyczny (1798-1805). Z illustracyami osób, miejscowości, gmachów, zamków i pałaców, w dziele tem wzmiankowanych. Warszawa 1899.
Kraushar Aleksander. Bourboni na wygnaniu w Mitawie i Warszawie. Szkic historyczny (1798-1805). Z illustracyami osób, miejscowości, gmachów, zamków i pałaców, w dziele tem wzmiankowanych. Warszawa 1899. Nakład Gebethnera i Wolffa, s. [6], 233, portret 1, liczne ilustr. w tekście, 23,5 cm, opr. z epoki płsk ze złoc. 180,-
Egzemplarz z księgozbioru Andrzeja Szczepki (pieczątka). Bogato ilustrowane dzieje tułaczki francuskiej rodziny monarszej po terenach Polski i Inflant w okresie napoleońskim, zawierające wiele informacji o życiu Warszawy tych lat. Praca Aleksandra Kraushara (1843-1931), historyka, publicysty, poety, członka Towarzystwa Historycznego we Lwowie. Oprawa z epoki wykonana w warszawskim zakładzie introligatorskim Karola Manke (sygnowana pieczątką): półskórek brązowy ze złoceniami, papier okładek marmurkowany. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 681