0. Kraszewski Józef Ignacy. Wizerunki książąt i królów polskich. Z 39 rycinami Ks. Pillatiego oraz inicjałami Cz. Jankowskiego. Warszawa 1888.
Kraszewski Józef Ignacy. Wizerunki książąt i królów polskich. Z 39 rycinami Ks. Pillatiego oraz inicjałami Cz. Jankowskiego. Warszawa 1888. Nakład Gebethnera i Wolffa, s. 451, rycin 39 (drzeworyty), 26,5 cm, opr. pł. z tłocz. i złoc. na grzbiecie i licu. 280,-
Oparte na bogatym materiale źródłowym życiorysy władców polskich, od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ozdobione całostronicowymi drzeworytami Ksawerego Pillatiego, ukazującymi portrety królów i sceny z ich panowania. Każdy biogram rozpoczyna ozdobny inicjał autorstwa Czesława Jankowskiego, a kończą interesujące dla zbieraczy informacje o najstarszych wizerunkach zamieszczonych m.in. w kronikach, na kamieniach nagrobnych, pomnikach, obrazach, rycinach. Oprawa wydawnicza: brązowe płótno, z bogatymi złoceniami i tłoczonymi wizerunkami królów, okolonych motywami architektonicznymi oraz roślinnymi. Przetarcia i niewielkie ubytki płótna opr., lekko poluzowany blok, ślady kredki w tekście, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 725