0. Sylwan. Zbiór Nauk Leśnych i Łowieckich. Tom XX. Warszawa 1844
Sylwan. Zbiór Nauk Leśnych i Łowieckich. Tom XX. Warszawa 1844. Nakładem Redakcyi. W Drukarni S. Orgelbranda, s. [2], 678, [10], tabl. ryc. 5 (litografie, w tym 1 rozkł.); 38 [w miejsce 40], 19,5 cm, opr. z epoki płsk. z szyldzikiem i tłocz.
Tom w całości zawiera pierwsze wydanie obszernej monografii Mikołaja Reumanna (1801-1856) pt. „Gospodarstwo łowieckie z historią łowiectwa polskiego” (osobne wydanie ukazało się w 1845 r.). Monografia podzielona jest na następujące działy: Gospodarstwo łowieckie; Powstanie i rozwijanie się łowiectwa; O przyrodzie, hodowaniu i ochronie zwierzyny; O hodowaniu zwierząt łownych w zwierzyńcach; Łowy zwierząt i polowanie; O użytkowaniu ze zwierzyny; O zasadach do prawodawstwa łowieckiego. Na końcu z osobną paginacją i kartą tytułową „Rocznik Administracyi Leśnej Rządowej Królestwa Polskiego na rok 1845”. Brak karty tytułowej tomu, oprawa po konserwacji z pęknięciami i ubytkami, brak ostatniej karty „Rocznika”, na kartach zaplamienia, zabrudzenia i charakterystyczne zażółcenia. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 691