0. Korsak Włodzimierz. Rok myśliwego. Rzecz dla myśliwych i miłośników przyrody. Z przedmową Józefa Weyssenhoffa. 250 rysunków autora z tych 12 na osobnych tablicach.Poznań 1922
Korsak Włodzimierz. Rok myśliwego. Rzecz dla myśliwych i miłośników przyrody. Z przedmową Józefa Weyssenhoffa. 250 rysunków autora z tych 12 na osobnych tablicach. Poznań 1922. Nakładem Książnicy Narodowej M. Niemierkiewicza i Sp. oraz Wielkopolskiej Księgarni Nakładowej Karola Rzepeckiego, s. 340, [2], IV, [2], tabl. ilustr. 12, liczne ilustr. w tekście, 26 cm, oryg. opr. wyd. skóra z tłocz. i złoc.
Klasyczny podręcznik łowiectwa napisany przez Włodzimierza Korsaka (1886-1973), popularyzatora wiedzy, tradycji i języka łowieckiego, autora m.in. „Pieśni Puszczy” czy „Venatora”. Książka dla myśliwych „wyższego rzędu”, którzy potrafią połączyć tradycję łowiecką z poszanowaniem i miłością do przyrody. Ilustracje na osobnych tablicach z przedstawieniami zwierząt symbolizują poszczególne miesiące w roku. Oprawa sygn. na licu: „Przesławski i Cierniak. Poznań”; zielone pł. z tłocz. i złoc., na przednim licu naklejona kolorowa ilustr. Przetarcia złoceń na grzbiecie opr., poza tym
stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 676