0. Giedroyć Franciszek. Polski słownik lekarski. T. 1-2 (2 wol.). Warszawa 1931-1933.
Giedroyć Franciszek. Polski słownik lekarski. T. 1-2 (2 wol.). Warszawa 1931-1933. Wydawnictwo Kasy im. Mianowskiego, s. XIII, [1], 654; [2], 718, [1], 24,5 cm, jednolita opr. z epoki ppł. ze złoc. napisami, brzegi kart marm.
Wydanie 1. Egzemplarz z księgozbioru Włodzimierza Kuryłowicza (pieczątki). Monumentalny słownik lekarski stanowi ukoronowanie dorobku naukowego Franciszka Dowmonta Giedroycia. „Wybrał on wszystkie wyrazy dotyczące polskiego mianownictwa lekarskiego, poczynając od pierwszych druków aż do końca XIX stulecia. Jest on nadzwyczajnie pożyteczny dla tych zwłaszcza, którzy studiują dawne dzieła lekarskie polskie (np. stare zielniki), zawierające wiele mian dziś już nie używanych” (PSB). Franciszek Dowmont Giedroyć (1860-1944) – wybitny lekarz, profesor historii filozofii medycyny na Uniwersytecie Warszawskim. Wł. Kuryłowicz (1910-1991), profesor mikrobiologii, członek PAU i PAN. Niewielkie otarcia płótna na krawędziach, zaklejone ubytki na obu kartach przedtytułowych, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 660