0. Gałecka Maria, Kulzowa Halina. Kuchnia Polska. Ilustrowała H. Żerańska. Warszawa [1934].
Gałecka Maria, Kulzowa Halina. Kuchnia Polska. Ilustrowała H. Żerańska. Warszawa [1934]. M. Arct, s. XXIV, 693, [3], tabl. ilustr. 68 (w tym 28 kolor.), 23,5 cm, opr. pł. wyd. z tłocz. i ze złoc. na licu i grzbiecie.
Książka napisana przez wybitne specjalistki z dziedziny sztuki kulinarnej. Wydanie 4, w opracowaniu Haliny Kulzowej dyplomowanej nauczycielki gospodarstwa domowego. Liczne przepisy dostosowane do zwyczajów, współczesnych wymagań i możliwości materialnych polskich domów. Zamieszczono praktyczne wiadomości z zakresu organizacji gospodarstwa domowego, urządzania kuchni i spiżarni, przyjęć, przyrządzania obiadów na różne pory roku, Marii Gorzkowskiej „Kuchnię dietetyczną przy stanach chorobowych” oraz praktyczne informacje o odżywianiu. Oprawa projektu „Atelier Girs-Barcz” (sygn. na licu), wykonana w zakł. introlig. Bolesława Zjawińskiego. Przetarcia okładek, nieliczne zażółcenia papieru, kilkanaście stron z delikatnie naderwanymi marginesami. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 686