0. Barciński Antoni. Arytmetyka przemysłowo-handlowa przez ... (Edycya 2) zupełnie przerobiona. Warszawa 1835
Barciński Antoni. Arytmetyka przemysłowo-handlowa przez ... (Edycya 2) zupełnie przerobiona. Warszawa 1835. W Druk. J. Węckiego, s. [4], 311, [5], oraz:
Tenże. O rachunkowości kupieckiej. T. II: Buchalterja podwójna zastosowana do handlu i bankierstwa. T. III: Buchalterja podwójna zastosowana do fabryk i gospodarstw wiejskich ... Warszawa 1834-1835. W Druk. J. Węckiego, s. [2], 295, [4], tabl. złoż., tabele w tekście; [6], 283, [3], 50, tabl. [4] złoż., tabele w tekście, 25 cm, współopr. płsk. z epoki, tłocz. i złoc., obcięcia kart żółcone.
Superekslibris Banku Polskiego pod koroną królewską. Rachunkowość handlowa i przemysłowa autorstwa matematyka, wykładowcy w Instytucie Gospodarstwa Wiejskiego w Marymoncie i dyrektora Biura Żeglugi Parowej na Wiśle (prywatnie szwagra Fryderyka Chopina). Monumentalny podręcznik z licznymi przykładami.Dodatek do t. III obejmuje zbiór znaczniejszych wyrazów technicznych handlowych i bankowych z objaśnieniami do nich. Oprawa wykonana w pracowni introligatorskiej Banku Polskiego. Superekslibris tłocz. złotem na grzbiecie z literami „BP” [Bank Polski] pod koroną królewską. Grzbiet po fachowej konserwacji, częściowo reperowany (uzupełniany) w górnym niewielkim fragmencie, wewnątrz drobne zbrązowienia, poza tym czysty egz. w dobrym stanie.
Ilośc odsłon: 669