0. Śniadecki Jan. Jeografia czyli opisanie matematyczne i fizyczne ziemi. Wydanie trzecie na nowo od Autora przeyrzane i znacznie powiększone: z tablicą wyrażającą położenie ieograficzne znakomitszych miejsc na ziemi. Wilno 1818.
Śniadecki Jan. Jeografia czyli opisanie matematyczne i fizyczne ziemi. Wydanie trzecie na nowo od Autora przeyrzane i znacznie powiększone: z tablicą wyrażającą położenie ieograficzne znakomitszych miejsc na ziemi. Wilno 1818. Nakład i druk Józef Zawadzki, s. XIX, [15], 451, [1], 18, tabl. ryc. 5 (miedzioryty rozkł.), 20,5 cm, opr. karton z szyldzikiem na grzbiecie.
Wstęp ogólny do geografii fizycznej z punktu widzenia teorii kopernikańskiej. Praca jest najważniejszym osiągnięciem naukowym autora, Jana Śniadeckiego (1756-1830), astronoma, matematyka, geografa i filozofa, brata Jędrzeja. Był jednym z najwybitniejszych uczonych okresu Oświecenia, od 1781 r. profesorem Akademii Krakowskiej, założycielem Obserwatorium Astronomicznego i Stacji Klimatologicznej w Krakowie; od 1806 do 1825 r. profesorem Uniwersytetu Wileńskiego, którego był również rektorem oraz dyrektorem tamtejszego obserwatorium astronomicznego. Na przedniej wyklejce exlibris Józefa Latkowskiego (1873-1948) – lekarza, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Karta tytułowa z uzupełnionym ubytkiem, bez szkody dla tekstu. Przetarcia okładek. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 685