0. Lampert Kurt. Atlas państwa zwierzęcego. Część I: Zwierzęta ssące. Wydanie drugie. Warszawa [1925]
Lampert Kurt. Atlas państwa zwierzęcego. Część I: Zwierzęta ssące. Wydanie drugie. Warszawa [1925]. Wydawnictwo M. Arcta, s. [4], II, [7]-82, V, [1], tabl. ilustr. 16 (barwne, dwustronne), 24,5 cm, opr. wyd. pł. granatowe ze złoc. na grzbiecie i licu.
Atlas ssaków opracowany przez Bohdana Dyakowskiego (1864-1940) na podstawie niemieckiego atlasu prof. Kurta Lamperta. Tekst zawiera opis poszczególnych ssaków, informacje dotyczące ich budowy oraz zasady klasyfikacji. Książka ozdobiona 16 (dwustronnymi) kolorowymi tablicami z wizerunkami zwierząt i rysunkami w tekście. Oprawa wydawnicza wykonana w warszawskiej introligatorni Bolesława Zjawińskiego (sygnowana ślepym tłokiem). Niewielkie przetarcia płótna na krawędziach, łączenie tylnej okładki z blokiem wzmocnione od wewnątrz paskiem papieru, nieaktualne pieczątki własnościowe, poza tym stan dobry (patrz poz. następna).
Ilośc odsłon: 928