0. Dyakowski Bogdan. Ptaki pożyteczne naszych lasów, pól i ogrodów. 43 ptaki i ich jaja na 25 tablicach kolorowych. Warszawa [1905].
Dyakowski Bogdan. Ptaki pożyteczne naszych lasów, pól i ogrodów. 43 ptaki i ich jaja na 25 tablicach kolorowych. Warszawa [1905]. Nakładem Michała Arcta, s. [2], 62, tabl. ryc. 25 (chromolitografie), 21 cm, opr. wyd. pł. czerwone z czarnymi tłocz. na grzbiecie i licu, brzegi kart marm.
Popularna monografia Bogdana Dyakowskiego (1864-1940) obejmująca ptaki pożyteczne dla człowieka w jego działalności rolniczej i ogrodniczej, m.in. czyże, drozdy, dzięcioły, gile, jaskółki, myszołowy, sikorki, sowy, szpaki, szczygły. Oprawa wydawnicza: płótno czerwone z czarnymi tłoczeniami na licu i grzbiecie. Otarcia i zaplamienia oprawy, naddarcia przedniej wyklejki, dwóch kart i jednej tablicy, nieaktualne pieczątki własnościowe, na kartach miejscami drobne zabrudzenia.
Ilośc odsłon: 703