0. Grandville J. J. Les Fleurs Animées. Introductions par Alph. Karr. Texte par Taxile Delord et Le Comte Foelix. Tome second. Paris (Paryż), b.r. [1847]
Grandville J. J. Les Fleurs Animées. Introductions par Alph. Karr. Texte par Taxile Delord et Le Comte Foelix. Tome second. Paris (Paryż), b.r. [1847]. Éditeur Gabriel de Gonet, Libraire Martinon, s. 238, [6], tabl. ryc. 22 (litografie, ręcznie kolorowane), 27,0 cm, opr. płsk. ze zwięzami i złoc., brzegi kart złocone.
Jedna z najpiękniejszych książek francuskich, zamykających okres romantyzmu. Zawiera 22 ilustracje na osobnych planszach, ukazujące personifikacje kwiatów – pełne wdzięku i uroku damy w stylizowanych sukniach. Ryciny te powstały według rysunków Jeana Ignace’a Isidore’a Grandville’a (1803-1847), francuskiego rysownika, ilustratora i karykaturzysty, wysoko cenionego przez współczesnych. Na końcu książki dołączono 2 czarno-białe tablice botaniczne. Na licu złocony inicjał „M.L.” Tylko tom drugi (z dwóch). Pieczątki (wydano z dubletów BN), otarcia oprawy, zabrudzenia (w tym na planszach z kwiatami), blok pęknięty.
Ilośc odsłon: 730