0. Tarnowski Stanisław. Matejko. Kraków 1897.
Tarnowski Stanisław. Matejko. Kraków 1897. W Księgarni Spółki Wydawniczej Polskiej. Drukarnia „Czasu”, s. [4], 562, portret 1 (heliograwiura), tabl. ilustr. 13 (w tym 11 rozkł.), liczne ilustr. w tekście, 27,5 cm, opr. płsk z tłocz. i złoc.
Szczegółowa i bogato ilustrowana monografia poświęcona twórczości największego polskiego malarza historycznego. Luksusowa oprawa z epoki wykonana w krakowskim zakładzie introligatorskim Piotra Repetowskiego: zdobiony stylizowanymi motywami roślinnymi brązowy płsk. z tłocz. i złoc. na grzbiecie. Nieaktualna pieczątka własnościowa. Niewielkie przetarcia grzbietu i rogów oprawy, część kart luźnych, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 642