0. Sztuki Piękne. R. I-X (10 wol.). Miesięcznik poświęcony architekturze, rzeźbie, malarstwu, grafice i zdobnictwu. Redaktor naczelny Wł. Jarocki. Kraków 1924-1934
Sztuki Piękne. R. I-X (10 wol.). Miesięcznik poświęcony architekturze, rzeźbie, malarstwu, grafice i zdobnictwu. Redaktor naczelny Wł. Jarocki. Kraków 1924-1934, s. VII, [1], 47, [1], 47, [1], 97-583, [1], tabl. ilustr. 35, ilustr. w tekście; VII, [1], 511, [1], tabl. ryc. 2 (drzeworyt), tabl. ilustr. 18, ilustr. w tekście; VI, [2], 467, [1], tabl. ryc. 2 (drzeworyty), tabl. ilustr. 12, ilustr. w tekście; V, [4], 451, [1], tabl. ryc. 2 (drzeworyty), tabl. ilustr. 32, ilustr. w tekście; VI, [2], 503, [1], tabl. ryc. 1 (drzeworyt), tabl. ilustr. 13; VI, [2], 463, [1], tabl. ilustr. 9, ilustr. w tekście; VI, [2], 481, [1], tabl. ryc. 1 (drzeworyty), tabl. ilustr. 11, ilustr. w tekście; VII, [1], 367, [1], tabl. ilustr. 60, ilustr. w tekście; VI, [2], IV, 463, [1], tabl. ryc. 2 (drzeworyty), tabl. ilustr. 2, ilustr. w tekście; VI, [2], 487, [1], tabl. ilustr. 4, ilustr w tekście, 29,5 cm, opr. pł. ze złoc. i tłocz. na grzbiecie i licu.
Komplet czołowego czasopisma z okresu 20-lecia międzywojennego, poświęconego polskiemu życiu artystycznemu, a w szczególności malarstwu, wydawanego w charakterze miesięcznika w latach 1924-1934. Wśród autorów artykułów i rozpraw, nierzadko o charakterze monograficznym,
są m.in. A. Szyszko-Bohusz, M. Morelowski, J. Mehoffer, A. Potocki, P. Smolik i M. Treter. Zawiera opracowania poświęcone wybitnym artystom jak: Axentowicz, Boznańska, Brandt, Fałat, Gottlieb, Makowski, Michałowski, Pankiewicz, Pronaszko, Stanisławski, Stryjeńska, Szukalski, Ślewiński, Weiss, Wojtkiewicz, Wyczółkowski, Wyspiański i Zak. Wiele tekstów o sztuce współczesnej w Polsce i w innych krajach (np. w Rosji sowieckiej). Liczne ilustracje w tekście na papierze kredowym, w tym na osobnych tablicach. Rocznik II zawiera oryginalny drzeworyt: „Wenus” Wojciecha Weissa i „Św. Krzysztof” Władysława Skoczylasa; w r. III dwa oryg. drzeworyty Wacława Wąsowicza „Głowa hucułki” i Wojciecha Weissa „Kopy zboża”; w IV dwa oryg. drzeworyty Władysława Skoczylasa: „Ukrzyżowane” i „Madonna”; w r. V oryg. drzeworyt Tadeusza Cieślewskiego syna „Baptysterjum we Florencji”; w r. VII oryg. drzeworyt Władysława Skoczylasa „Motyw ze starej Warszawy” (3 odbitki), w r. IX dwa oryg. drzeworyty Tadeusza Cieślewskiego syna. Opr. niejednolite, oprawa pł. t. 1-3, 5, 6, 7, 9, 10 czerwone pł., t. 4 niebieskie pł. t. 8 czerwono-niebieskie. Przetarcia okładek, w t. 8 niewielkie pofałdowania ostatnich kilkunastu stron. Stan dobry. Rzadkie w komplecie.
Ilośc odsłon: 644