0. Sztuka polska. Malarstwo. Pod kierownictwem Feliksa Jasieńskiego i Adama Łady Cybulskiego. Wydanie drugie. Lwów – Warszawa [1908]
Sztuka polska. Malarstwo. Pod kierownictwem Feliksa Jasieńskiego i Adama Łady Cybulskiego. Wydanie drugie. Lwów – Warszawa [1908]. Nakładem Księgarni H. Altenberga we Lwowie, s. [8], k. tekstu 51, tabl. ilustr. 45 (w miejsce 51), 35 cm, opr. wyd. pł. bordowe ze złoc. na licu i grzbiecie i owalną kolor. ilustr.
Album zawiera kolorowe reprodukcje arcydzieł malarstwa polskiego (m.in. prace: Henryka Rodakowskiego, Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Juliusza Kossaka, Jacka Malczewskiego, Ferdynanda Ruszczyca, Artura Grottgera, Teodora Axentowicza, Józefa Mehoffera, Aleksandra Gierymskiego, Leona Wyczółkowskiego, Józefa Pankiewicza, Wojciecha Gersona). Do każdej ilustracji dołączona karta z tekstem objaśniającym. Oprawa wydawnicza: płótno bordowe, na grzbiecie i licu złocona tytulatura, w zwierciadle lica naklejona kolorowa ilustracja z fragmentem „Hołdu Pruskiego” Jana Matejki. Naddarcia płótna na krawędziach grzbietu, brak 6 tablic, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 654