0. Galerye włoskie. Zbiór celniejszych obrazów w kopjach na stali z dodaniem rysu dziejów sztuki włoskiej przez A.S. [krypt.]. Warszawa 1875
Galerye włoskie. Zbiór celniejszych obrazów w kopjach na stali z dodaniem rysu dziejów sztuki włoskiej przez A.S. [krypt.]. Tom 1: Muzeum Watykańskie i Kapitolińskie w Rzymie, Narodowe w Neapolu, Galerye Pitti i Uffizi we Florencyi, Galerye pałaców Borghese, Rospigliosi, Sciarra w Rzymie, Pinakoteka Bolońska, freski sykstyńskie itp. (Muzeum Sztuki Europejskiej. Seria 2). Warszawa 1875. Nakładem Michała Glücksberga, s. [4], 33, 128, [1], tabl. ryc. 45 (w miejsce 47, staloryty), tabl. ryc. 6 (drzeworyty), 31 cm, opr. z epoki płsk. ze złoc. na grzbiecie i licu.
Zbiór rycin przedstawiających arcydzieła malarstwa i rzeźby europejskiej w najsłynniejszych galeriach włoskich (m.in. obrazy Michała Anioła, Caravaggia, Rafaela Santi, Tycjana). Oprawa wykonana w zakładzie introligatorskim Edmunda Strzałkowskiego w Kijowie (sygnowana nalepką): półskórek czerwony, na grzbiecie złocona tytulatura, na licu powtórzona tytulatura, u dołu inicjały H.G. pod koroną szlachecką, papier wyklejek opalizujący. Przetarcia oprawy, brak dwóch stalorytów, na kartach i rycinach miejscami charakterystyczne zażółcenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 722