0. Wisła. Ofiarom powodzi. Kraków 1884.
Wisła. Ofiarom powodzi. Kraków 1884. W drukarni „Czasu” Fr. Kluczyckiego i Spółki pod zarządem Józefa Łakocińskiego, k. [20], 40 cm, opr. z epoki pł., zach. oryg. opr. brosz.
Bogato ilustrowany album, na który składają się utwory poetyckie i prozatorskie. W czerwcu 1884 roku miała miejsce wielka powódź spowodowana wylewem Wisły praktycznie na całym jej biegu. Olbrzymie szkody woda spowodowała w Krakowie i Warszawie. Oprawa zaplamiona, uszkodzona, karty z zagnieceniami, miejscami podklejone pap., na str. tyt. dedykacja z 1945 r., pieczątka księgarni.
Ilośc odsłon: 832