0. Schube Theodor. Waldbuch von Schlesien. Breslau [Wrocław] 1906
Schube Theodor. Waldbuch von Schlesien. Breslau [Wrocław] 1906. W. G. Korn, s. 180, fot. 42, 18 cm, opr. pł. wyd.
Księga lasów na Śląsku z charakterystyką drzewostanu oraz uwzględnieniem chronionych drzew i krzewów. Autor był miejscowym botanikiem, twórcą opracowań o różnych gatunkach drzew i roślin swojej śląskiej ojczyzny (m.in. Dębu Napoleona w Zaborze, obecnie najstarszego w Polsce dębu szypułkowego). Książka stanowi informator o kilkuset kompleksach leśnych na terenie Dolnego i Górnego Śląska (ówczesna rejencja legnicka, opolska i wrocławska). Pieczęć gimnazjum w Bolesławcu z epoki. Papier kredowy, drobne otarcia opr., poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 894