0. Patkowski Aleksander. Pamiętnik Świętokrzyski. Rok 1930. Kielce 1931.
Patkowski Aleksander. Pamiętnik Świętokrzyski. Rok 1930. Kielce 1931. Wyd. Wydziału Wojewódzkiego w Kielcach i Sekcji Regionalistycznej Związku Nauczycielstwa Polskiego z Zasiłkiem Funduszu Kultury Narodowej. Skład główny: Tow. Wydawnicze J. Mortkowicz w Warszawie, s. VII, [1], 440, ilustr. w tekście 218, tabl. map 2 (rozkł.), tabl. kolor. I, 32 cm, opr. luksusowa, skóra.
Wydawnictwo poświęcone regionowi świętokrzyskiemu. Zawiera m.in.: Początki Kielc w związku z pierwotnym osadnictwem Łysogór; Rozsiedlenie rodów rycerskich w województwie sandomierskiem w wieku XV; Związki tajne w Świętokrzyskiem; Sandomierz w litografiach Wyczółkowskiego; Okolice Radomskie i Sandomierskie w przysłowiach, wyrażeniach i piosenkach. Luksusowa oprawa: zielona skóra, na grzbiecie tłocz. złoc. stylizowaną czcionką tytulatura, na licu tłocz. i złoc. powtórzony motyw z zabytkową bramą miejską z jednej z ilustracji (na wyklejkach pap. z tym samym motywem). Stan bardzo dobry. Elegancki i efektowny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 900