0. [Mapa — Warszawa i okolice]. Karta okriestnostiej Warszawy 1836
[Mapa — Warszawa i okolice]. Karta okriestnostiej Warszawy 1836. B.m., 1851, litografia naklejona na płótno, 144 x 89 cm, okładzina, futerał kart.
Skala około 1 800. Rosyjska mapa Warszawy i okolic ukazująca stan z 1836 r. — wykonana w 1851 r. Orientacja zachodnia. Ukazano m.in. powstającą Cytadelę Aleksandrowską z zaczątkami jej fortyfikacji. Elegancki futerał z epoki: na jego licach tłocz. i złoc., na przednim tytuł mapy w języku francuskim pod dwugłowym orłem carskim. Styl futerału sugeruje przeznaczenie mapy dla wyższych oficerów wojska. Stan bardzo dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 862