0. [Panorama Warszawy] Dyplom: „Urząd Starszych Zgromadzenia Mydlarzy Miasta stołecznego Warszawy". Lit. l. Odesser. 1863 r.
[Panorama Warszawy] Dyplom: „Urząd Starszych Zgromadzenia Mydlarzy Miasta stołecznego Warszawy". Lit. l. Odesser. 1863 r.
Litografia kolorowana w epoce; 8,0 x 36,0 (panorama); 48,0 x 57,0 (dyplom)
Blankiet zaświadczenia stwierdzającego uzyskanie stopnia majstra (druk ręcznie wypełniany), dat. 10 czerwca 1863 r., z odręcznymi podpisami starszych i podstarszych oraz pieczęciami cechowymi i opłaty skarbowej. Tekst w języku polskim i niemieckim, w dekoracyjnej, kolorowanej ramce. W części górnej litografowana panorama Warszawy widzianej z praskiego brzegu. Litografia sygnowana: „J. Odesser" Israel Odesser, litograf prowadzący zakład w latach 50.-60. XIX w. na warszawskich Nalewkach. Ubytki cechowej pieczęci lakowej, ślady składania (drobne ubytki w miejscu składania), zabrudzenia. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 847