0. Lauterbach Alfred. Warszawa. Z 166 ilustracjami.Warszawa 1925.
Lauterbach Alfred. Warszawa. Z 166 ilustracjami. Warszawa 1925. Instytut Wydawniczy „Bibljoteka Polska”, s. [4], 231, tabl. ilustr. 16, liczne ilustr. w tekście, 25 cm, opr. płsk z tłocz. i złoc., zach. oryg. okł. brosz. wg proj. Lecha Niemojewskiego.
Egzemplarz z księgozbioru Józefa Zawadzkiego (ekslibris), znanego bibliofila, edytora, pisarza i publicysty. Monografia Warszawy od czasów średniowiecza do schyłku XIX wieku, ze szczegółowym opisem pałaców, w tym m.in. Kazanowskich, Krasińskich, Bruhla, Ujazdowskiego i Kazimierzowskiego. Alfred Lauterbach (1884-1943), historyk sztuki i konserwator (zamordowany wraz z żoną przez Gestapo). Efektowna oprawa: szeroki półskórek z grzbietem podzielonym na pięć pól, w drugim polu złocona tytulatura. Zabrudzenia okł. brosz., ślad po pieczątce, miejscami zażółcenia papieru, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1061